kolorystyka-w-sypialni

Najbardziej lubianym pomieszczeniem w całym domu jest nasza sypialnia. Dlatego każdy z nas chce zaprojektować ją zgodnie z własnym gustem i stylem. Kiedy przeszukujemy Internet, otrzymujemy tysiące pomysłów na malowanie sypialni i projekty dekoracyjne. Ale nie wiemy, który wybrać i jaki najbardziej będzie pasował do naszej sypialni? Oto 5 najlepszych pomysłów, które zawsze sprawdzają się przy malowaniu sypialni.

Jasne odcienie

Zwykle dominującą kolorystyką w sypialni są jasne kolory (biały lub kremowy). Wówczas zasłony najlepiej prezentują się w odcieniach brązu. Takie połączenie daje świetny efekt wizualny, który sprawia wrażenie uniwersalnego i ponadczasowego.

Drewno w kolorze kamienia

Drewno zawsze było głównym materiałem, atrakcyjnym i bliskim naszym najbardziej „prymitywnym” potrzebom wizualnym. W połączeniu z kolorem kamienia tworzy kompozycję, która odsyła nas z powrotem do pradawnych środowisk i archetypów, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie. To połączenie nigdy nie wyjdzie z mody. Dopasowanie kolorów w sypialni z tymi dwoma materiałami jest bardzo proste. Wystarczy zwrócić uwagę na proste kształty, czyste linie i odrobinę miękkości z zasłonami i tkaninami z lnu i bawełny.

Biały razem z czarnym

Czarno-biały to zawsze aktualne połączenie. Trudność jednak polega na prawidłowym zastosowaniu go w danym pomieszczeniu. Należy sprawdzić ważny element – konfigurację przestrzeni, która musi mieć wystarczającą ilość powietrza i światła. Biała sypialnia z czarnymi meblami lub czarno-biała sypialnia z jasnymi meblami nadaje elegancki wygląd wnętrzu.

Koniecznie sprawdź: Elektryk Kraków – baza najlepszych specjalistów w branży.

Odcienie szarości

Nawet szarość jest kolorem często używanym w eleganckich sypialniach. Jednak szary jest kolorem, który ma tendencję do ochładzania i sprawia, że ​​przestrzeń staje się bardziej plastyczna. Używaj go tylko wtedy, gdy masz drewnianą podłogę, która daje ciepło lub miesza się z cieplejszym, ziemistym kolorem. Stwórz kombinację, która wykracza poza monochromatyczność, aby pomieszczenie nie stało się zbyt ciężkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *